Prawo do czytania

Książniczki
20 listopada 2017

Książkowe nowości dla małych czytelników

Dwa lata temu organizowałyśmy warsztaty dla dzieci wokół książki "Masz prawa człowieku" autorstwa Iwony Zabielskiej-Stadnik. Dzieci miały narysować prawo, którego potrzebują i które jest dla nich ważne. Powstały najróżniejsze prace, było prawo do spacerów po lesie, prawo do jedzenia słodyczy, do posiadania skarbów (niedostępnych dla innych) i prawo do CZYTANIA!

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji przedstawiamy Wam najciekawsze nowości książkowe dla dzieci.

Olga Tokarczuk, Joanna Concejo, Zgubiona dusza, Format

Książka, do której się wraca i o której się myśli. Pięknie wydana i zilustrowana opowieść o człowieku, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował przez co zgubił swoją duszę. Lektura tej opowieści to niezwykła wyprawa do świata refleksji, skupienia i obecności. Idealna na Święta, które chcemy przeżyć razem i bez pośpiechu.

wiek 6-100 lat

Peter Spier, Ludzie, Muchomor


Wycieczka po świecie w poszukiwaniu inności i różnorodności, która bawi i kształci. W sam raz na dzisiejsze czasy. Pięknie zilustrowana.

wiek 6-12 lat

Michał Libera, Michał Mendyk, M.U.Z.Y.K.A., Wydawnictwo Dwie Siostry

Dzieci kochają muzykowanie, warto im opowiedzieć też o historii muzyki. W tej książce znajdziecie różnorodne sposoby myślenia o dźwięku, komponowaniu i o byciu muzykiem. Lektura M.U.Z.Y.K.I. daje dużo dobrej zabawy i wiedzy. Dzieciom i dorosłym.


wiek 6-12 lat

Sylaboratorium, EgmontSylaboratorium

Dla ciekawych świata i języka. Definicje 50 słów, który powinien znać każdy mały erudyta autorstwa znakomitych polskich pisarzy: Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy i Wojciecha Widłaka ze wstępem Jerzego Bralczyka.

Maria Szajer, Co za ptak robi tak?, Bajka

Słowik, wróbel, kos, jaskółka,

Kogut, dzięcioł, gil, kukułka,

Szczygieł, sowa, kruk, czubatka,

Drozd, sikora i dzierlatka,

Kaczka, gąska, jemiołuszka,

Dudek, trznadel, pośmieciuszka,

Wilga, zięba, bocian, szpak

O ptakach z "Ptasiego Radia" Tuwima. Leksykon ptaków z płytą CD zawierająca nagrania ptasich głosów, czyli las w domu.

Katsumi Komagata, Damian Chomątkowski, Pierwsza książka, Edgar Bąk Studio


Niezwykła książka dla niemowlaków autorstwa wybitnego japońskiego twórcy. "Pierwsza książka" to idealna pierwsza książka i zarazem dzieło sztuki.

W.Bruce Cameron, Psiego najlepszego, Storytel, czyta Robert Michalak

Urocza i pełna humoru opowieść o psiej miłości. Idealna do posłuchania na Święta.

AUDIOBOOK