Mecz poetycki na wiersze Leśmiana.

Książniczki
9 sierpnia 2016

Jabłka z sadu rozstajnego i łąkaczyli poezja na scenie #StolicaJęzykaPolskiego

Grażyna Plebanek, która zasiadła w poetyckim jury, o naszym meczu napisała tak:

SZCZEBRZESZYN - w Stolicy Języka Polskiego odbył się najlepszy konkurs poetycki świata na interpretacje wierszy Leśmiana oceniany przez jury, wstrząsane swarami i atakami histerycznego śmiechu (mniejszość kobieca). Okazało się, że dzieła Leśmiana, odpowiednio przeczytane, mogą nie tylko zachwycić (wniebowzięte miny jury), ale i doprowadzić do głupawki. Gdyby tak czytano je w szkołach, znalibyśmy je na pamięć na wyrywki. Drużyny były tak dobre, że mieliśmy remis, aż doszło do karnych. Hanna Konarowska, Justyna Sobolewska, Jakub Kornhauser, Tomasz Pańczyk, Mikołaj Grynberg, Jakub Wons,Krystyna Czubówna, Magda Stachula - byliście nie do pobicia i pogrążyliście jury - Grzegorza Gaudena, Janusza Kukułę i mnie - w impasie decyzyjnym. Zofia Kraszewska, Sylwia Stano - to był wasz, wspaniały pomysł - chcemy więcej!

Justyna Sobolewska czyta "Odjazd".

Krystyna Czubówna czyta wiersz "Tamten". Jej interpretacja zapiera dech!

Niezapomniane Jury: Grzegorz Gauden, Grażyna Plebanek, Janusz Kukuła.

Jakub Kornhauser był gwiazda wieczoru, jego interpretacja "W malinowym chruśniaku" doprowadziła publiczność do łez i wybuchów spazmatycznego śmiechu!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w przygotowanym przez Książniczki meczu, a Grzegorzowi Winnickiemu za piękne zdjęcia.