​Książka czy film? „Kacperiada”

Książniczki
15 września 2016

Jak poradzić sobie w świecie dorosłych? Najlepiej mieć dobrego przewodnika, a tata nadaje się do tej roli idealnie!

Bohaterem „Kacperiady” jest Kacper, kilkuletni łobuziak o bujnej wyobraźni, tata Kacpra, który jest pisarzem oraz mama Kacpra, lekarz weterynarii i głos rozsądku. Seria przygód Kacpra to codzienne perypetie całej rodziny, a zwłaszcza Kacpra i jego taty - zabawne, zaskakujące i pełne absurdalnego humoru. Tata zawsze ma szalone pomysły i jest bardzo otwarty na wariactwa, które wymyśli jego syn.

Książka:

Duch miłości, serdeczności i tego, że cała rodzina Kacpra po prostu się lubi sprawia, że „Kacperiada" jest jedną z najchętniej czytanych książek dla dzieci w Polsce. "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” z ilustracjami Piotra Rychla oraz jej kontynuacja "Kacper z szuflady" to idealna rozrywka z gatunku książkowego „kina familijnego”. Lektura jest przyjemna dla całej rodziny. Zapewne rodzice i dzieci będą śmiać się w różnych momentach. To dobrze, ponieważ Kasdepke jest mistrzem pisania dla małych i dużych tak, aby nikt się nie nudził!


👑👑👑👑👑 - świetna książka, polecamy!

Film:

Rysunkowa ekranizacja, oprócz ducha „Kacperiady”, ma niewiele wspólnego z książką i nie powstała na podstawie przygód Kacpra, które już znamy. Trochę szkoda, bo chętnie byśmy zobaczyły „Lody na badylu” w kinie! Jednak serial inspirowany opowiadaniami Kasdepke ma niezaprzeczalny urok. Twórcy doskonale oddali relację ojca z synem. Każdy odcinek porusza ważne tematy i – tak jak książka – daje ciekawy i mądry przekaz.

Kacperiada_Czolowka, sezon 1 from Human Ark on Vimeo.

“Kacperiada” powstała w warszawskim studiu animacji Human Ark. Reżyserów jest pięciu i przy odcinkach pracują na zmianę. Wojtek Wawszczyk, jeden z reżyserów i scenarzysta przyznaje, że wchodzą z książką w rodzaj dialogu. Dlatego w serialu odnajdziemy dodatkowe postaci, które rozbudowują literacki obraz “Kacperiady”.

Jak ustaliły Książniczki serialowy Kacper nie będzie miał jednak siostry, bo na tak drastyczną ingerencję nie zgodził się autor książki.

“Kacperiada” będzie miała swoją premierę kinową 17 września w warszawskim Kinie Muranów podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jest jedyną polską produkcją w programie Festiwalu, tym bardziej warto zwrócić na nią uwagę. Premiera telewizyjna przewidziana jest w zimie.

Naszą uwagę na pewno zwróciła muzyka skomponowana przez Szymona Wysockiego i Grzegorz Pawlak w roli Muchomściciela. Innych głosów serialowym postaciom użyczyli: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Sztejner, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Reżyseria: Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomasz Leśniak, Kamil Polak, Michał “Śledziu” Śledziński.

👑👑👑👑👑 - polecamy!