Festiwal Stolica Języka Polskiego 2017

Książniczki
31 sierpnia 2017

Trzecia edycja festiwalu, na którym i autor, i czytelnik moczą nogi w tej samej rzece za nami.

"Cała nadzieja w literaturze" - pod takim hasłem odbył się w Szczebrzeszynie Festiwal Stolica Języka Polskiego. Jesteśmy kuratorkami bloku dziecięcego tego festiwalu. Już trzeci raz w wakacje spotkałyśmy się z małymi czytelnikami nad uroczym Wieprzem, żeby porozmawiać o książkach i literaturze dziecięcej. W tym roku na warsztatach u Książniczek gościli: Dorota Masłowska, Zbigniew Dmitroca, Grzegorz Kasdepke oraz Michał Rusinek. Było poetycko, bajecznie i trochę strasznie, bo rozmawialiśmy o wiedźmach, potworach i o miłości. Nie zabrakło też szczebrzeskich niespodzianek literackich.


Dzieciaki dowiedziały się od Michała Rusinka o misiu "Indyku", o przekręcaniu i przeklinaniu oraz o potworach spod łóżka. Grzegorz Kasdepke opowiedział nam o sekretach i dzieciństwie Detektywa Pozytywki, "Kacperiadzie" i mrożącej krew w żyłach, ale bardzo zabawnej historii swojego pluszowego misia.


Michał Rusinek czytał swoje wiersze podróżne dla dzieci. Przedpremierowo! Możecie ich posłuchać na naszym Facebooku.

A dzieci w ramach warsztatów plastycznych zrobiły do nich ilustracje.

Dorota Masłowska opowiedziała nam dlaczego napisała książkę dla dzieci i została wiedźmą.


Rafał Kosik odkrył przed nami sekrety swojej torby z gadżetami i opowiedział jak używać narzędzia "multitool" w podróży do Nowego Jorku.

Miałyśmy też premierę nowej książki Zbigniewa Dmitroca z serii dla dzieci "Czytam sobie".

Szczebrzeszyn, 6-12 sierpnia 2017 r.