Na szlaku z audiobookiem

Książniczki
27 marca 2018

książki na wyprawy i na głód podróży

Polecamy audiobooki na wiosenne spacery i górskie wędrówki. Książki o podróżach, przetrwaniu i pogoni za nieznanym. Fascynujące reportaże i górskie sensacje.

Do zobaczenia na książkowym szlaku!

  • Charles Martin, Pomiędzy górami, Edipresse Książki, czyta Adam Bauman

Mała awionetka rozbija się zimą na pustkowiu stanu Utah. Ta katastrofa zmieni życie Bena i Ashley, która jedzie na swój ślub. Wzruszająca opowieść o przetrwaniu i miłości, odwadze i poświęceniu. Do słuchania na górskich szlakach. W zimie może budzić niepokój, a na wiosnę pragnienie miłości.

To zaskakujące, co cenimy, kiedy jest z nami naprawdę źle.

Posłuchaj tu

  • Andrzej Stasiuk, Jadąc od Babadag, Czarne, czyta Jacek Kiss

Powieść, esej, gawęda. Stasiuk jedzie samochodem, autostopem, pociągiem przez małe miasta i wsie Polski, Słowacji, Węgier, Słowenii, Albanii, Mołdawii i Rumunii. Podróżuje przez zapomniane miejsca i snuje opowieść o ludziach, ich naturze i lękach. Jest w drodze, ale tu i teraz. To też podróż intelektualna w głąb siebie w poszukiwaniu ludzkiej natury i skrywanych lęków. Wspaniała!

  • Tiziano Terzani, Zakazane wrota, WAB, czyta Jakub Kukla

Moje przestępstwo polegało na tym, że próbowałem być człowiekiem wśród ludzi, usiłując pozbyć się nieznośnego wrażenia, iż wśród Chińczyków jest się zawsze cudzoziemcem.

Włoski reporter pod przybranym nazwiskiem zamieszkała w Pekinie. Europejczyk, który przekroczył zakazane wrota opisał prawdziwe Chiny po "rewolucji kulturalnej". Reportaż o Chinach, który wzrusza, przeraża i szokuje.


  • Gordon Stainforth, Fiva. Przekroczyć granicę strachu, Wydawnictwo poznańskie, czyta Bartosz Głogowski

Adrenalina, pokonywanie siebie, ekstremalny wysiłek. Dlaczego narażamy życie dla gór? Relacja z ekstremalnie trudnej młodzieńczej wspinaczki na Fiva na Ścienie Troli w Norwegii. Prawdziwa historia opisana po latach. W sumie przyjemnie się jej słucha w bezpiecznych warunkach domowych.

  • Odd Harald Hauge, Everest, Edipresse Książki, czyta Filip Kosior

Do czego zdolny jest człowiek w warunkach ekstremalnych? Martin Moltzau jest światowej sławy podróżnikiem, który się wypalił. Mimo braku doświadczenia, żeby zachować kontrakt sponsorski postanawia zdobyć Mount Everest. Górski thriller dla miłośników wspinaczki, akcji i czytelniczej adrenaliny.

Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej

Ryszard Kapuściński

Słuchaj więcej na Storytel!