Książkowe nowalijki

Książniczki
4 marca 2021

11-latka poleca książki na wiosnę!

Julia ma 11 lat i kocha czytać. Postanowiła opowiedzieć o najciekawszych książkach, które ostatnio przeczytała.

  • Marcin Szczygielski, Pomylony narzeczony, Bajka

To jest trochę dramatyczna książka, bo jej bohaterka Maja,przenosi się w przyszłość, oglądając album Ciapci, czyli swojej babci. Okazuje się, że droga powrotna do domu nie będzie łatwa, a Maję spotka wiele przygód - na przykład spotkanie kościotrupa, poznanie Dębomiła, który utknął w pętli czasu, czy przeczytanie magicznego poradnika.

Polecam wszystkim, którzy lubią się bać i wiedzą, że w książkach nie zawsze czeka nas dobre zakończenie.

  • Andrzej Maleszka, Stwór, Znak

Czytałam tę książkę pół nocy, bo bardzo byłam ciekawa, jak się skończy opowieść o Julce, która swoim głupim życzeniem uwolniła potwora. Będzie musiała przetrwać trzy straszne kary: miałczenie zamiast mówienia (tu jest taki plus, że może rozmawiać z kotami), zmniejszenie się i niewidzialność! Nie będzie jej łatwo! Koniecznie się przekonajcie, jak skończy się ta przygoda i zawsze przemyślcie dobrze swoje życzenie na torcie urodzinowym!

  • Katherine Rundell, Złodziejaszki, Poradnia K

Dziadek Vity bardzo ciężko zniósł odejście swojej żony i jej mama postanowiła, że pojadą z Vitą do Nowego Jorku, żeby pomóc pozałatwiać mu wszystkie sprawy. Okazuje się jednak, że zły bogacz ukradł dziadkowi dom! Dziewczynka podejmuje wyzwanie - chce odzyskać dom dziadka i poprawić mu nastrój! Jednak zanim osiągnie cel będzie musiała zebrać swoją drużynę, pokonać wysoki mur i przeżyć wiele niezwykłych przygód. Polecam dla wszystkich, którzy lubią zagadki i nagłe zwroty akcji.

  • Katarzyna Gacek, Supercepcja, Znak

Okazuje się, że ci, którzy czasami wydają nam się dziwni, bo na przykład chodzą latem w rękawiczkach czy nausznikach, bywają bardzo interesującymi dziećmi i przeżywają bardzo ciekawe przygody! Tak jest z Julką, Klarą i Tymonem. Są dziwni, ale i niezwykli. Wyobrażacie sobie, że umiecie się wspinać po gładkiej ścianie jak pająk?! Julka to potrafi! Uwielbiam ich przygody, koniecznie o nich przeczytajcie!