Dzień Kobiet z książką

Książniczki
8 marca 2018

Zrób Dzień Kobiet swojej przyjaciółce! Dziś wybrałyśmy książki dla siebie nawzajem ♥

Szelmostwa, szaleństwa i całonocne rozmowy. Najważniejsza kobieta? Przyjaciółka! Postanowiłyśmy dziś wybrać książki dla siebie nawzajem. Sylwia wybrała Zosi, a Zosia Sylwii. Co polecamy?

Dla Zosi:Kornel Filipowicz, "Romans prowincjonalny", Wydawnictwo Znak

Ta książka jest trochę o historii, jaką się buduje spędzając wspólnie czas, trochę o rozmowach i trochę o szaleństwach. I jeszcze o wielu innych rzeczach. Ale jest w niej coś takiego, co jest w naszej przyjaźni. Przestrzeń, emocje, śmiech. Wzloty i upadki. Czytanie i kajaki.

"- Przecież mówi się, że Francuzki są takie, Rosjanki owakie, Niemki jeszcze inne. Więc jakie są Polki?
- Nie umiem ci powiedzieć. To niepoważne.
- Wszystko musi być poważne?"
Kornel Filipowicz "Jeniec i dziewczyna"

Carrie Jackson, "Fashion victim", Wydawnictwo W.A.B.

Bo wiem, że lubisz modę i thrillery. Bo fajnie czasem nie móc oderwać się od sensacji. Bo bardzo się cieszę na nasz wspólny modowy projekt!

Dla Sylwii:

Angelika Kuźniak, Ewelina Kopacz-Oboładze, "Krótka historia o długiej miłości", Znak

Niesamowita historia miłosna łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej, którzy poznali się w więzieniu, a pierwszy raz spotkali na własnym ślubie. Ona była dla niego oparciem i siłą. Mimo kobiecej kruchości dawała nieocenione wsparcie. Zakochał się w jej obecności, głosie, towarzystwie. Byli razem 50 lat!

Dla Ciebie, żebyś nigdy nie wątpiła w rzeczy niemożliwe, własną siłę i w miłość


B.A.Paris, "Na skraju załamania", Albatros

Jeśli myślisz, że masz toksycznych ludzi w około, to przeczytaj ten thriller. B.A.Paris pokazuje, że można wyrwać się z każdej destrukcyjnej relacji i że siła kobieca nie ma granic! No i jeszcze autorka, która udowadnia, że nigdy nie jest za późno na pisanie - debiutowała po pięćdziesiątce i od razu bestsellerem! Tego Tobie (i w sumie sobie też) życzę.

Polecamy do czytania z kieliszkiem prosecco. Za zdrowie kobiet, oczywiście!