Dziękujemy za pierwsze recenzje!

Książniczki
19 listopada 2018

Dziennikarze chwalą"Pod podszewką" ♥

"Wspaniała książka! Gdyby był Pudelek dla pisarzy, miałby o czym pisać. Tak intymnej opowieści o ludziach słowa, pióra, wyobraźni, fantazji, pracujących osobowościami i mózgami, a nie cyckami, w Polsce nigdy nie było. Zdecydowanie czytajcie "Pod podszewką".

Karolina Korwin-Piotrowska


A dziś byłyśmy gośćmi Grzegorza Chlasty w „Poranku RDC”, usłyszałyśmy tam też wiele ciepłych słów.

"Wasza książka jest refleksją na temat tego, czym jest moda w kontekście socjologii, psychologii czy historii. To jest fascynujące! "Pod podszewką" to opowieść nie tylko o tym, że my mówimy kulturą, tym co nas otacza, ale też kultura mówi przez nas."

Całej audycji można posłuchać tu: http://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-pod-podszewka/

Przy wsparciu Justyny Ołtarzewskiej kolekcję literacką zaprojektowali:

Joanna Bator, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Mariusz Czubaj, Anna Dziewit-Meller, Marta Guzowska, Grzegorz Kasdepke, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Grażyna Plebanek, Michał Rusinek, Justyna Sobolewska, Olga Tokarczuk, Katarzyna Tubylewicz, Janusz Leon Wiśniewski, Agnieszka Wolny-Hamkało, Aleksandra Zielińska

Pisarzy i ich stroje sfotografował Michał Jaworski

"Kolekcja mody jest jak książka, w której są zaszyte zaskakujące pomysły, ukryte znaczenia i historie. Pod podszewką można często znaleźć o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Dlatego wzięłyśmy pod lupę stroje stworzone przez pisarki i pisarzy. Analizowałyśmy, czym się kierowali, projektując swoje ubrania, jaką historię i kulturowe znaczenia niosą za sobą ich wybory."

Sylwia Stano, Zofia Karaszewska, Pod podszewką, Wydawnictwo Marginesy

można kupić ---> tu