Czego by tu posłuchać?

Książniczki
10 maja 2018

Audiobooki z dreszczyckiem

Zło, przemoc, choroba, smierć. Lubimy się bać. Ponoć każdy z nas ma ciemną stronę, która karmi się lękiem. Główny bohater książki czuje strach, przerażenie i obrzydzenie, a nam się udzielają jego emocje. Lęk ludzi mieści w sobie całą historię ewolucji gatunku - twierdził psychiatra. profesor Antoni Kępiński. Strach pcha nas do odkryć, wzmaga czujność i napędza ewolucję. Strach to też, obok miłości czy szczęścia, jedna z niezbędnych człowiekowi emocji. Kryminały, thrillery czy horrory dają ujście tym emocjom, które wyciszył postęp naszej cywilizacji. Polecamy trochę strachu na zdrowie:

  • Sarah A. Denzil, Milczące dziecko, Filia

Emma Price przez lata próbowała się pogodzić ze stratą ukochanego syna, którego ciała nie odnaleziono. Po dziesięciu latach, kiedy znów jest w ciąży i nauczyła na nowo cieszyć się życiem - powraca Aiden. Chłopiec nic nie mówi, ale jego ciało zdradza cierpienie, którego zaznał. Bishoptown nad rzeką Ouse skrywa brudne sekrety, a powrót chłopca ujawni wiele z nich. Wstrząsający thriller psychologiczny w mistrzowskim wykonaniu Pauliny Holtz.

słuchaj ---> tu

  • MataGuzowska, Ślepy archeolog, Marginesy

Marta Guzowska w wywiadzie z nami powiedziała, że archeolodzy to straszni intryganci. Światem archeologów wstrząsają różne wiadomości, ale zazwyczaj o nowych odkryciach, a nie o morderstwach. Archeolodzy potrafią się jednak bezkrwawo konfliktować. Przywłaszczać i kraść sobie odkrycia! W nowej powieści niewidomy od lat archeolog, który wykształcić sobie pamięć niemal absolutną zostaje wplątany w niebiezpieczną grę, której stawką jest życie. Intrygujący kryminał, świetnie przeczytany przez Marcina Popczyńskiego.

słuchaj ---> tu

  • Minka Kent, Idealne życie, Filia

Nic nie jest takie, na jakie wygląda, a piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety. Autumn Carpenter każdego dnia z zazdrością obserwuje życie McMullenów. Każde urodziny, każda podróż, każdy dzień - ona zawsze jest z nimi. Nikt nie podejrzewa, że coś w tej rodzinie należy do niej. Czyta Anna Cieślak. Posłuchajcie:

Najmroczniejszych thrillerów najlepiej słuchać na łące. Z przyjaciółką :)