"Ada, to wypada!"

Książniczki
2 października 2018

Nasza pierwsza książka!

Co dziś wypada? Na pewno być twórczym urwisem, mieć swój styl i pomagać innym! Ale także dotrzymywać umów, być zdrową egoistką oraz sięgać po złoty medal!

Napisałyśmy książkę dla dzieci o jakiej marzyłyśmy, jak byłyśmy małymi dziewczynkami i wciąż słyszałyśmy, że czegoś nam nie wypada!Każda z naszych wspaniałych bohaterek powiedziała nam, co wypada i podzieliła się z nami opowieścią o swoim życiu. Każda droga do osiągnięcia szczęścia i realizacji własnych marzeń była inna. Historie, które usłyszałyśmy okazały się wzruszające i inspirujące, a każde spotkanie było wielką radością.


W książce "Ada, to wypada!" Ewa Błaszczyk, Katarzyna Bonda, Marta Dymek, Irena Eris, Magdalena Fikus, Agnieszka Graff, Agnieszka Holland, Joanna Klimas, Mela Koteluk, Olga Kozierowska, Katarzyna Kozyra, Ewa Łętowska, Katarzyna Miller, Natalia Partyka, Karolina Baca-Pogorzelska, Katarzyna Rosner, Beata Stelmach, Kamila Szczawińska, Marta Sziłajtis-Obiegło, Dorota Wellman i Agnieszka Więdłocha zdradzają dlaczego naprawdę warto być sobą i mieć odwagę zabierać głos!

Książkę pięknie zilustrowały: Ada Buchholc, Ola i Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska oraz Anna Kożdoń. Nasza ilustracja to dzieło Ady Buchholc (Sylwia) oraz Dagmary Jagodzińskiej (Zosia).

Zapraszamy na relację filmową z warszawskiej premiery "Ady" w Faktycznym Domu Kultury. Spotkanie poprowadził Jerzy Sosnowski, nasz dawny polonista! Tak, tak - znamy się od szkoły... na końcu książki znajdziecie rozdział o tej naszej przyjaźni :)


Jesteście ciekawi "Ady"? Czytaliście? Co o niej sądzicie? Piszcie do nas. Jesteśmy bardzo ciekawe Waszej opinii!

Zofia Karaszewska, Sylwia Stano "Ada, to wypada" Znak Emotikon