O nas


Książniczki mają zdanie to internetowy vlog książkowy.

Buszujemy wśród tekstów z najwyższej półki, poradników i różnych literackich kuriozów. Koronujemy i oceniamy również te książki, które rzadko trafiają na biurka recenzentów. Z perspektywy znawców i żarliwych czytelniczek bestsellerów. Posłuszne własnej tylko ciekawości. Dajemy sobie prawo do czytania książek mądrych, z których czerpiemy wiedzę, oraz głupich, tylko po to by dobrze się bawić albo porzucić je w połowie. Dodatkowo przekazujemy najciekawsze informacje ze świata literatury w wiadomościach literackich, przepytujemy autorów i oddamjemy głos dzieciom, aby same wybrały najciekawsze książki dla siebie.

Jako Bibliocreatio od lat tworzymy indywidualne kolekcje książkowe i doradzamy, co warto czytać. Jesteśmy pasjonatkami literatury — wymyślamy kampanie społeczne (Nie czytaj!), polecamy dobre książki w radio, piszemy recenzje i artykuły. Przez trzy lata recenzowałyśmy książki dla ELLE, teraz współpracujemy z redakcją Newsweeka.

Prowadzące


Sylwia Stano – absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych „Zarządzanie w Kulturze” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie doktorantka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS. Wyróżniona przez Brief miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie. Autorka bloga literackiego "look na book", autorka artykułów i audycji radiowych poświęconych książkom. Polonistka, coach literacki i kulturoznawca.

s.stano✉bibliocreatio.pl | +48 505 705 907

Zofia Karaszewska – absolwentka Wydziału Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie w Kulturze” na Wydziale Zarządzania UW. Doradca czytelniczy i coach literacki w Bibliocreatio, firmie tworzącej kolekcje książkowe na indywidualne zamówienie oraz zajmującej się promocją literatury. Wyróżniona przez Brief miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie Autorka artykułów i audycji radiowych poświęconych książkom. Dziennikarka portalu Lubimyczytac.pl.